Międzynarodowy Dzień Kropki

Dnia 15 września po raz kolejny obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Kropki – święto kreatywności, odwagi i zabawy. Pomysł świętowania takiego dnia powstał, gdy Peter Reynolds napisał książeczkę pt. „The Dot” opowiadającą o małej dziewczynce Vashti, która dzięki kropce uwierzyła w siebie.

Książka została przetłumaczona na ponad dwadzieścia języków oraz wydana alfabetem Braille’a i jest inspiracją do aktywności dzieci w wielu krajach również w Polsce. W tegorocznym kropkowym święcie udział wzięli wszyscy uczniowie i nauczyciele,naszej szkoły. W tym dniu wszyscy ubrani byli w kropki, grochy. Dzięki kreatywności naszych nauczycieli, wszystkie lekcje były związane z “kropką.” Bo to od kropki wszystko się zaczęło.