Europejski Dzień Języków

27 września obchodziliśmy Europejski Dzień Języków – międzynarodowe święto, którego celem jest zachęcenie Europejczyków do nauki języków obcych oraz propagowanie zalet różnorodności językowej. Na lekcjach języka angielskiego uczniowie klas I-III grali w edukacyjne gry planszowe oraz rozwiązywali zagadki językowe. Natomiast uczniowie klas IV-VIII dzięki projektowi Laras Journey poznali proste wyrażenia w różnych językach europejskich, a także stworzyli przepisy w języku angielskim na pyszny tort z okazji dwudziestolecia obchodów tego święta. Na lekcjach j. niemieckiego młodzież poprzez zabawę poznawała nowe słownictwo i poszerzała wiedzę na temat kultury i tradycji naszego zachodniego sąsiada. Jednym z zadań było odczytanie nazw wybranych języków europejskich w języku angielskim i niemieckim, połączenie ich z odpowiednią flagą danego kraju oraz nauka powitań w różnych językach. Ostatnie wyzwanie językowe zostało przyjęte z wielkim entuzjazmem, a było nim opanowanie znajomości znanej piosenki  A Ram Sam Sam w dwóch językach obcych – marokańskim i niemieckim.