Światowy Dzień Praw Człowieka.

Nasza szkoła od wielu lat prowadzi działania związane z edukacją na rzecz praw człowieka.

Jest ona gwarancją bezpiecznego i przyjaznego dla wszystkich środowiska szkolnego. Uczniowie angażują się w realizację projektów edukacyjnych poświęconych prawom człowieka zarówno na poziomie krajowym, jak i lokalnym. Zdobywają wiedzę i umiejętności w obszarze obrony praw człowieka, poznają organizacje działające na rzecz praw człowieka. W tym roku szkolnym realizujemy projekt „Szkoła otwartości”, który służy tworzeniu szkolnej wspólnoty opartej na wzajemnym szacunku, docenianiu szeroko rozumianej różnorodności, a więc różnic i podobieństw między grupami i poszczególnymi osobami należącymi do szkolnej społeczności.