Jurajski Koziołek – wycieczka klas 2

Uczniowie klasy 2a i 2b udali się na wycieczkę edukacyjną do „Jurajskiego Koziołka” w Jastrzębiu. Wycieczka miała na celu zapoznanie uczniów z najbliższą okolicą i walorami jakimi dysponuje.

W „Jurajskim Koziołku” uczniowie zapoznali się z historią sprowadzania kóz na tereny gminy Poraj, a także mogli spróbować, jak smakuje kozie mleko i kozi ser. Dzieci miały również okazje zobaczyć: alpaki, kozy alpejskie, osła, gęsi, świnie oraz owce kameruńskie. Oprócz wizyty w zagrodzie uczestnicy zwiedzili serowarnie i dowiedziały się jak wygląda proces produkcji ekologicznego sera z mleka koziego.Ostatnim punktem wycieczki były warsztaty plastyczne, na których dzieci wykonały piękne koszyczki wielkanocne . To była naprawdę niezapomniana wyprawa.

Powiązane zdjęcia: