AKADEMIA BEZPIECZNEGO PUCHATKA

Uczniowie klasy 1a i 1b od pierwszych miesięcy nauki w szkole, realizowali wraz z wychowawcami Ogólnopolski Program Edukacyjny – Akademia Bezpiecznego Puchatka.

To projekt obejmujący tematykę związaną z bezpieczeństwem dzieci na drodze, w domu, w szkole, w Internecie oraz w relacjach z rówieśnikami.

Pierwsza klasa to bardzo ważny etap w życiu wszystkich dzieci. Wkraczają one w zupełnie nieznany im świat, którego dopiero muszą się nauczyć. To także czas, w którym dzieci stają się bardziej samodzielne, próbują nowych rzeczy, a ciekawość jest motorem ich działań. Dlatego tak ważne jest, aby już od początku edukacji uczyć dzieci zasad bezpieczeństwa i przekazywać wiedzę, która sprawi, że będą wiedziały, co zrobić w trudnych sytuacjach.

Nasi pierwszoklasiści spisali się na medal. Po zakończeniu realizacji programu, wzięli udział w Kubusiowym teście online. Wzorowo odpowiedzieli na wszystkie pytania i w nagrodę otrzymali pamiątkowe dyplomy ukończenia Akademii Bezpiecznego Puchatka, a nasza szkoła otrzymała certyfikat, potwierdzający udział uczniów w XIII edycji tego programu.

BRAWO PIERWSZAKI

Realizacja programu:

M. Dworczyńska

D. Gwizdż

Powiązane zdjęcia: