Dla Ziemi – dla Siebie!

Dzień Ziemi to największe ekologiczne święto, które od wielu lat obchodzimy 22 kwietnia.

Celem tego święta jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwach oraz uświadamianie ludziom zagrożenia,

jakie niesie ze sobą rozwój przemysłu i konsumpcyjne podejście do życia: zaśmiecanie oceanów i lądów, zanieczyszczenie powietrza, globalne ocieplenie, niszczenie Amazonii, wymieranie gatunków. Tegoroczne hasło przewodnie Dnia Ziemi brzmi : „Inwestujmy w naszą planetę”. (Więcej na ten temat w zakładce: twój Eko-Styl)

Uczniowie naszej szkoły włączają się w te działania poprzez szerzenie świadomości ekologicznej- tworzenie plakatów poświęconych tej tematyce, prowadzenie dyskusji na temat zagrożeń dla Ziemi wynikających z nieodpowiedzialnego zachowania człowieka oraz całoroczne segregowanie śmieci.

Zachęcamy do zwiedzenia wystawy poświęconej Dniu Ziemi a także wernisażu prac plastycznych naszych uczniów. Finałem obchodów będzie Gra Ekologiczna . Zapraszamy!

Powiązane zdjęcia: