24 – 30 kwietnia – Europejski Tydzień Szczepień.

Celem Europejskiego Tygodnia Szczepień jest wzmocnienie znaczenia sprawiedliwego i rozszerzonego dostępu do szczepionek, aby przyczynić się do długiego i zdrowego życia dla wszystkich.

Szczepienia chronią ludzi przed poważnymi i zagrażającymi życiu chorobami zakaźnymi, takimi jak: grypa, błonica, tężec, krztusiec, odra, świnka, różyczka, czy choroba meningokokowa. Szczepionki działają zarówno indywidualnie, jak i pomagają chronić siebie nawzajem jako członków globalnej społeczności. Od ponad dwóch stuleci szczepionki pomagają uczynić świat bezpieczniejszym – od pierwszej szczepionki opracowanej w celu ochrony przed ospą po najnowsze szczepionki mRNA przeciw COVID-19Rodzice, którzy mają dostęp do szczepień, nie muszą się martwić, że ich dzieci cierpią na choroby, które nękały poprzednie pokolenia.

Zapraszamy do zapoznania się tematem szczepień – więcej informacji znajdziecie na naszej gazetce szkolnej.

Powiązane zdjęcia: