Projekt POWER – Wystartowaliśmy!

W poniedziałek 6 czerwca 2022 r. w naszej szkole rozpoczęła się realizacja programu ponadnarodowej mobilności uczniów POWER . Zwieńczeniem tego projektu będzie podróż 10 uczniów wraz z opiekunami do Rumunii, gdzie będą poznawać jej piękno i kulturę oraz zawiązywać nowe znajomości z rumuńskimi rówieśnikami.

Aby przybliżyć naszej społeczności ten ciekawy kraj przygotowaliśmy szereg atrakcji które będą miały miejsce w czasie rozpoczętego dziś „Szkolnego Tygodnia Polsko-Rumuńskich Więzi”. Inauguracją tej akcji był piknik rodzinny dla uczniów i społeczności lokalnej. Honorowym gościem naszej imprezy był pan Marcin Fila – geograf, absolwent Wydziału Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego, z zamiłowania grotołaz i entomolog, który w ciekawy sposób opowiedział nam o Rumunii i jej tajemniczych zakątkach. Następnie widzowie mieli okazję zobaczyć przedstawienie przygotowane specjalnie przez koło teatralne . W spektaklu pt. “Drakula” zaprezentowali się uczniowie kl. 1a i 2b. Program spotkania uświetniły występy wokalne uczennic klas siódmych- Dominki, Zuzii i Noemi, które zaprezentowały piosenki współczesnych wykonawców rumuńskiej sceny muzycznej: Holly Molly, Roxen i Fly Project. Na finał uczestnicy zostali zaproszeni do wspólnej zabawy do rumuńskiej piosenki Toca Toca. Wydarzeniem towarzyszącym imprezie była degustacja mamałygi – rumuńskiej potrawy narodowej oraz słodki poczęstunek przygotowany przez uczniów kl. 7c i ich rodziców.

Uczniów gorąco zachęcamy do uczestnictwa w kolejnych wydarzeniach, które organizowane będą w następnych dniach w ramach promocji naszego projektu. (więcej informacji znajdziecie w Harmonogramie).

Powiązane zdjęcia: