PIERWSZAKI W AGROGOSPODARSTWIE „POD Skałką”

PIERWSZAKI W AGROGOSPODARSTWIE „POD Skałką” 6 czerwca br. klasy pierwsze wzięły udział w wycieczce edukacyjnej do Przybynowa. Uczniowie odwiedzili wielkie agrogospodarstwo, w którym czekało na nich wiele ciekawych miejsc i niespodzianek. Zwiedzili Skansen Wsi Jurajskiej – mieli okazję obejrzeć wnętrza zabytkowej starej chaty. Spacerowali po Zwierzyńcu „Pod Skałką” – obserwowali różne gatunki żyjących tam zwierząt. Wzięli udział w warsztatach edukacyjnych „Jajko – cud natury”.

Czekamy aż zakwitnie!

Co? Łąka kwietna! Z inicjatywy Pani Wicedyrektor Beaty Lipińskiej klasa 6a przygotowała w parku szkolnym łąkę kwietną. Czym jest łąka kwietna? Jest to kompozycja kwiatów jednorocznych i roślin wieloletnich, która stanowi alternatywę dla trawników. Łąka to rozwiązanie ogrodnicze zapewniające bioróżnorodność, zatrzymujące wodę w ziemi i sprzyjające owadom – zwłaszcza pszczołom i motylom. W ten sposób dbamy o naszą planetę! Szkolna łąka kwietna będzie cieszyła oglądających […]

Wirtualna podróż do Rumunii – projekcja filmu

W drugim dniu Szkolnego Tygodnia Polsko-Rumuńskich Więzi (wtorek 07.06 2022r.) uczniowie naszej szkoły mieli okazję obejrzeć film dokumentalny o Rumunii. Poznając Rumunię można było dowiedzieć się jak ciekawy a jednocześnie nieodkryty jest to dla nas kraj. Rumunia posiada piękną, miejscami jeszcze dziką przyrodę. Przyjaźnie nastawieni mieszkańcy służą odwiedzającym z innych krajów wszelką pomocą.