PIERWSZAKI W AGROGOSPODARSTWIE „POD Skałką”

PIERWSZAKI W AGROGOSPODARSTWIE „POD Skałką”

6 czerwca br. klasy pierwsze wzięły udział w wycieczce edukacyjnej do Przybynowa. Uczniowie odwiedzili wielkie agrogospodarstwo, w którym czekało na nich wiele ciekawych miejsc i niespodzianek.

Zwiedzili Skansen Wsi Jurajskiej – mieli okazję obejrzeć wnętrza zabytkowej starej chaty. Spacerowali po Zwierzyńcu „Pod Skałką” – obserwowali różne gatunki żyjących tam zwierząt. Wzięli udział w warsztatach edukacyjnych „Jajko – cud natury”.

Poznali różne ciekawostki dotyczące pracy ornitologa. Próbowali odpowiedzieć na pytanie – dlaczego ptaki w ogóle znoszą jajka? Porównywali wielkość jaj, ich kolor i kształt. Na zakończenie warsztatów każdy pierwszak wykonał kolorowego kurczaczka z różnych materiałów.

Nie zabrakło również słodkich akcentów i odpoczynku na zielonej trawie. Po długim spacerze dzieci zostały poczęstowane pyszną zupą pomidorową, a na koniec zrelaksowały się podczas jazdy kolejką – „Jurajski Express”.

Wycieczka była bardzo udana i dostarczyła wszystkim wiele radości.

Powiązane zdjęcia: