Laboratorium Przyszłości

Nasza szkoła bierze udział w programie  Laboratoria Przyszłości przygotowanym przez Ministra Edukacji i Nauki  we współpracy z Centrum GovTech. Jego celem jest wzrost kompetencji technicznych i interdyscyplinarnych wśród uczniów. W ramach dofinansowania otrzymaliśmy różnorodne narzędzia i pomoce, które pozwolą na prowadzenie zajęć zgodnie z ideą rozwoju kompetencji STEAM – drukarki 3D. Wirtualna rzeczywistość i druk 3D pozwolą uczniom zobaczyć i dotknąć tego, co do tej pory pozostawało w sferze wyobrażeń na lekcjach matematyki, chemii, biologii, fizyki, informatyki i innych. Nasi uczniowie odkryli potencjał drukowania 3D na zajęciach z matematyki realizując temat  – Dodawanie liczb całkowitych.

Sylwia Nowak