17 września – 83 rocznica agresji ZSRR na Polskę

W sobotę17 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w uroczystości upamiętniającej 83 rocznicę agresji ZSRR na Nasz kraj. Uroczystość odbyła się przy symbolicznym grobie rodziny Mackiewiczów i Jerzego Piwowarczyka
w miejscu szybu Stara Dorota przy ulicy gen. Waltera Janke.

W uroczystości zorganizowanej przez prezydenta Miasta Sosnowca Pana Arkadiusza Chęcińskiego wziął udział Pan Bronisław Maciaszczyk, pseudonim “Józef”, uczestnik Powstania Warszawskiego, poseł na Sejm RP – Mateusz Bochenek –, przedstawiciele Policji, Straży Miejskiej, organizacji Harcerskich, Rycerzy Kolumba oraz delegacje Szkoły Podstawowej nr 32 i Szkoły Podstawowej nr 35 a także delegacja z miasta partnerskiego, Dziwnowa.

Serdeczne podziękowania dla obecnych podczas uroczystości uczniów i ich Rodziców
oraz pań Agnieszki Król i Aleksandry Stroińskiej.

Powiązane zdjęcia: