Drugi dzień pobytu w Vulcanie

Dzisiaj po śniadaniu wyruszyliśmy razem z uczniami z Scoala Gimnaziala Nr 4 w Vulcan w drogę do parku narodowego ,,Defileul Jiului”. Podziwialiśmy tam piękną rzekę Jiu, płynącą w malowniczym wąwozie górskim. W siedzibie parku narodowego przygotowano dla nas prezentację dotyczącą okolicznej przyrody i ochrony środowiska naturalnego. W drodze powrotnej wstąpiliśmy do Muzeul Etnografiei Curtisoara, w którym mieliśmy okazję zobaczyć na własne oczy 300-letnie domy. Ostatnim punktem wycieczki była wizyta w klasztorze Sfanta Manastire Lainici. Wieczór spędziliśmy intensywnie integrując się. 😊

Dowiedzieliśmy się, że polską i rumuńską przyrodę łączą te same gatunki roślin i zwierząt. W obu krajach najbardziej niebezpiecznym gatunkiem węża jest żmija zygzakowata.

P.S.

Chcecie wiedzieć gdzie mieszkamy? W zamku Drakuli ! (żarujemy 😊- zobaczcie zdjęcia)

Opracowali: Bianka i Oliwier