Piąty dzień pobytu w Vulcan- 30.09.2022

To już ostatni dzień naszej fascynującej przygody z Rumunią.

Po śniadaniu pojechaliśmy do szkoły na zajęcia, który miały dziś formę dyskusji. Prezentowaliśmy przygotowane wcześniej materiały dotyczące zanieczyszczeń w Polsce. W kolejnej części spotkania porównywaliśmy informacje na temat kuchni polskiej i rumuńskiej. Okazało się, że mamy wiele wspólnych dań i wspólnych tradycji świątecznych. Niesamowicie miłym zaskoczeniem były specjalnie przygotowane dla nas na żywo tradycyjne dania rumuńskie: mamaliga, pasta z papryki oraz kluski podobne do naszych knedli ze śliwkami. Wszystkie okazały się bardzo smaczne.

Kolejnym punktem było oficjalne pożegnanie. Pani Dyrektor szkoły podziękowała za współpracę i wręczyła każdemu z nas upominek. Dodatkową atrakcją był występ Larisy, która zaśpiewała dla nas dwie piękne piosenki. Po południu podczas zajęć sportowych mieliśmy okazję do wspólnej rywalizacji i zabawy.

W końcu przyszedł czas pożegnania. Wszyscy były wzruszeni, polały się łzy. Mamy nadzieję, że może jeszcze kiedyś się spotkamy.

Powiązane zdjęcia: