Wycieczka do Osikowej Doliny

26 września klasy 2a i 2b udały się z wizytą do Osikowej Doliny. To miejsce, gdzie historia tworzenia ozdób i wyrobów rękodzielniczych z łyka osikowego sięga końca XIX wieku. Osikowa Dolina, od prawie dwóch dekad, krzewi tę piękną tradycję, nadając jej nowoczesne tchnienie. To wyjątkowe miejsce zapewniło naszym uczniom świetną zabawę i niezapomniane wspomnienia.

Czas spędzony w świecie kolorowych osikowych płatków pobudził wyobraźnię naszych uczniów – każdy z nich mógł kontynuować plastyczną przygodę, zabierając ze sobą do domu własnoręcznie wykonany kwiatek i sowę. Dodatkowo dzieci zapoznały się z historią powstania wiórka i koziegłowską tradycją wytwarzania dekoracji z osikowego drewna. Z zainteresowaniem obejrzały prezentację multimedialną, ukazującą historyczne wykorzystanie osikowego drewna, jego współczesne zastosowanie oraz przyszłościowe kierunki rozwoju związane z projektami naukowymi.

Wychowawczynie klas drugich: M. Dworczyńska, D. Gwizdż