Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

W dniu 07 października 2022 w naszej szkole odbyła się akcja edukacyjna Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Nauka przez zabawę przynosi najlepsze efekty. Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia idealnie wpasowuje się w tę koncepcję, a jego celem jest lepsze zrozumienie zasad kierujących się matematyką. Inicjatywa ta jest nie tylko  skierowana dla naszych uczniów, ale i dla nauczycieli i pracowników naszej szkoły.   Uczniowie  – Mistrzowie tabliczki mnożenia wcielili się w rolę egzaminatorów, którzy pytali dorosłych z tabliczki mnożenia. Odświeżenie tabliczki mnożenia to dobry wzór dla młodszych pokoleń, główne motto to „Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają”. Zarówno uczniowie i dorośli byli na początku zestresowani, ale po zdanym egzaminie wszystkie buźki były uśmiechnięte i zadowolone. Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia promuje zabawową formę nauczania matematyki. 

Sylwia Nowak, Karolina Nocoń, Anna Smaczyńska

Powiązane zdjęcia: