Ogólnopolski konkurs Do Hymnu

Nasza szkoła wzięła udział w V edycji Ogólnopolskiego Konkursu Do Hymnu. Zadaniem konkursowym było wspólne wykonanie przez co najmniej połowę uczniów Szkoły Hymnu Państwowego oraz dwóch wybranych pieśni hymnicznych. Nasi uczniowie pod przewodnictwem pana Bartłomieja Ślefarskiego wykonali Mazurek Dąbrowskiego, Rotę oraz Marsz Polonia. Sfinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Powiązane zdjęcia:

Lekcja z japońskim liczydłem

Lekcja z japońskim liczydłem  W dniu 26.10. w klasie 4a odbyła się lekcja, w trakcie której uczniowie mieli możliwość zapoznać się z japońskim liczydłem “Soroban” oraz metodą obliczeń z jego wykorzystaniem. Uczniowie zapoznali się z historią liczydła oraz korzyściami płynącymi z jego użytkowania. Następnie każdy uczeń miał możliwość poćwiczyć zaznaczanie i odczytywanie liczb na liczydle oraz przeprowadzić proste obliczenia sorobanowe. Soroban to pochodzące z Japonii […]