A co zamiast Halloween?

W klasie IIa ostatnie dni października upłynęły pod znakiem eksperymentów.  Były zagadki przyrodnicze z nagrodami. Wraz z nauczycielem uczniowie wykonali eksperymenty chemiczne: wulkan z wypływającą lawą, kolorowy deszcz oraz dmuchanie balona inaczej. Na koniec wspólnie obejrzeliśmy film o ciekawych gatunkach pająków.

Robimy mydełka glicerynowe – zajęcia warsztatowe w klasie 1a i 1b

W klasach pierwszych – wielkie poruszenie! Dzieci wykonywały glicerynowe mydełka. Zanim przystąpiły do pracy wzbogaciły swoją wiedzę przyrodniczą.  „Ciekawskie pierwszaki” dowiedziały się, że substancje mogą występować w trzech stanach skupienia: stałym, ciekłym i gazowym. Miały również możliwość zaobserwowania zmian poznanych stanów. Teraz już doskonale wiedzą, na czym polega topnienie i krzepnięcie ciał.  #lekcjaHIGIENY #wirusoochrona W ramach akcji „Wirusoochrona” dzieci poznały podstawowe zasady higieny osobistej w celu zapobiegania chorobom […]