Jan Liberda zakwalifikowany do półfinału konkursu

9.11.2022 r. odbył się I etap wojewódzkiego konkursu pt. „TAJEMNICE PRZYRODY” dla uczniów klas V-VII szkół podstawowych, którego organizatorem jest Pałac Młodzieży im. prof. A. Kamińskiego w Katowicach. Nasza szkoła była reprezentowana przez uczennice z kl. 7a: Jagodę Walotek, Olgę Wartak, Zuzannę Ziętek i uczniów z klasy 7a: Jana Liberdę i Wojciecha Walotka.   

W I etapie konkursu należało się wykazać widzą biologiczną dotyczącą organizmów należących do pięciu królestw: bakterii, protistów, grzybów, roślin i zwierząt oraz znajomością budowy komórkowej i składników  chemicznych budujących organizmy. 

15 listopada 2022r. otrzymaliśmy informację, że do półfinału zakwalifikował się Jan Liberda uczeń kl. 7a, jako jeden z 30 uczniów na 200, którzy wzięli udział w I etapie. Konkurencja była bardzo duża z uwagi na ilość uczestników, która była dla nas dużym zaskoczeniem. W konkursie udział wzięli uczniowie ze szkół podstawowych z wielu miast województwa śląskiego (Pszczyny, Rybnika, Gliwic, Wodzisławia Śląskiego, Jastrzębia i wielu innych).

Wszystkim uczniom gratulujemy. Trzymamy kciuki i życzymy Jaśkowi dalszych sukcesów.

Powiązane zdjęcia: