Wycieczka klas czwartych do WORD

W dniu 15.11. uczniowie klas 4a i 4b wzięli udział w wycieczce do Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Dąbrowie Górniczej, gdzie uczestniczyli w zajęciach dotyczących bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Na początku odbyła się projekcja filmu oraz rozmowa dotycząca jazdy rowerem – uczniowie dowiedzieli się, jakie elementy powinien posiadać rower, a także powtórzyli zasady poruszania się rowerem po drogach. W następnej części zajęć każdy uczeń mógł przejść przez symulator przejścia dla pieszych oraz spróbować swoich sił na symulatorze jazdy motorem. Na koniec uczniowie wzięli udział w zajęciach dotyczących pierwszej pomocy, w trakcie których dowiedzieli się, jak pomóc osobie nieprzytomnej oddychającej oraz nieprzytomnej nieoddychającej. Każdy uczeń mógł przećwiczyć uciskanie klatki piersiowej na fantomie. Uzyskana wiedza przyda się w codziennym życiu, a także w przygotowaniach do egzaminu na kartę rowerową.

Karolina Nocoń

Powiązane zdjęcia: