BohaterON 2022

Uczniowie naszej szkoły kolejny raz wzięli udział w kampanii BohaterOn, której celem jest upamiętnienie i uhonorowanie Powstańców Warszawskich oraz promocja patriotycznych postaw i historii Polski XX wieku.

Najmłodsi uczestnicy Klubu Dobrej Rozmowy obejrzeli przedstawienie „Niebajka o Powstaniu Warszawskim”, którego treść stanowiła podstawę do rozmowy o bohaterstwie powstańców. Podczas dyskusji uczniowie również szukali odpowiedzi na pytanie „Co to znaczy być patriotą w dzisiejszych czasach?”.

Uczniowie klas starszych obejrzeli filmy o powstaniu oraz uczestniczyli w zajęciach przeprowadzonych na podstawie scenariuszy specjalnie przygotowanych przez organizatorów akcji.

Uczniowie klas 8, podczas wycieczki do Warszawy, mieli okazję poszerzyć swoje wiadomości na temat powstania zwiedzając Muzeum Powstania Warszawskiego, oraz możliwość oddania hołdu wszystkim uczestnikom powstania będąc pod pomnikiem Małego Powstańca.

Dodaliśmy także wpisy z podziękowaniami dla uczestników powstania poprzez stronę dumnizpowstancow.pl

Dorota Adamczyk

Powiązane zdjęcia: