41. rocznica wprowadzenia w Polsce stanu wojennego

41. rocznica wprowadzenia w Polsce  stanu wojennego

13 grudnia 2022 roku przypada 41. rocznica wprowadzenia w Polsce stanu wojennego. Ogłoszony niezgodnie z konstytucją stan nadzwyczajny zaowocował internowaniem ponad 10 tysięcy działaczy opozycji antykomunistycznej, tysiące kolejnych było inwigilowanych i zastraszanych. Co najmniej kilkadziesiąt osób straciło życie. PAMIĘTAMY.

Lektura na wieszaku

Nie takie lektury straszne, jak je malują! Uczniowie klasy 2a mieli okazję wykazać się niezwykłą kreatywnością podczas opracowywania lektury “Cukierku, Ty łobuzie!”. Jest to ciekawa metoda aktywizująca, dzięki której można zebrać informacje o lekturze w nietypowej formie i umieścić je na wieszaku, który staje się kompendium wiedzy. Każdy mógł zaprezentować swoją pracę pozostałym uczniom.  Dorota Gwizdż