Jan Liberda LAUREATEM wojewódzkiego konkursu pt. „TAJEMNICE PRZYRODY”

14.12.2022 r. odbył się II i III etap wojewódzkiego konkursu pt. „TAJEMNICE PRZYRODY” dla uczniów klas V-VII szkół podstawowych, którego organizatorem był Pałac Młodzieży im. prof. A. Kamińskiego w Katowicach. 

W II etapie konkursu należało się wykazać wiedzą biologiczną dotyczącą organizmów należących do pięciu królestw: bakterii, protistów, grzybów, roślin i zwierząt oraz znajomością  anatomii i fizjologii. Były to zadania otwarte. Jasiek doskonale sobie z nimi poradził i znalazł się w finałowej 10 najlepszych uczniów ze szkół podstawowych woj. śląskiego. Kolejny III etap składał się z  6 zadań problemowo – badawczych, w których Jasiek wykazał się nie tylko wiedzą, ale również umiejętnościami praktycznymi takimi jak: wykonanie preparatu mikroskopowego z moczarki kanadyjskiej i umiejętnością mikroskopowania.

W klasyfikacji finałowej Jan zajął 3 miejsce. 

Gratulujemy. Życzymy Jaśkowi dalszych sukcesów.

Joanna Piekarz

Powiązane zdjęcia: