Lekcja higieny, #wirusoochrona w klasach 1-3

W ramach kontynuacji akcji informacyjno-edukacyjnej pt. „Wirusoochrona” w dniach od 9-11 stycznia 2023 w klasach 1-3 zrealizowano zajęcia i lekcje higieny. Wykorzystano założenia i materiały edukacyjne przygotowane przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Katowicach. W klasach 1a i 1b odbyła się pogadanka z higienistką szkolną dotycząca profilaktyki chorób wirusowych przenoszonych drogą kropelkową. Podczas zajęć dzieci dowiedziały jak prawidłowo myć ręce, co to jest higiena, jak dbać o zdrowie całego organizmu. W klasie 2b dzieci rozwiązywały krzyżówki – komentowały prace, wyjaśniając znaczenie wpisywanych pojęć. Na koniec wyklejały pracę z plasteliny na czarnym tle – ruch, to zdrowie; ubieramy się stosownie do pogody.

Olga Nietupska

Powiązane zdjęcia: