Pamięć pomordowanym mieszkańcom naszej dzielnicy

“Co roku o tej porze spotykamy się w Ostrowach Górniczych. 12 lutego 1945 roku dokonano mordu na rodzinie Mackiewiczów. Z zimną krwią zamordowano Mieczysława i Helenę Mackiewicz wraz z synami Jerzym i Bohdanem oraz ich kolegą, Jerzym Piwowarczykiem. Następnie ich ciała wrzucono do szybu byłej kopalni „Stara Dorota”.

Choć minęło już 78 lat, to jednak do dzisiaj nie wyjaśniono tej bestialskiej zbrodni. Po latach, każdego roku, czcimy pamięć zamordowanych. Chwała bohaterom. Hańba mordercom.” (prezydent miasta Sosnowca Arkadiusz Chęciński)

Również uczniowie naszej szkoły wzięli udział w uczczeniu pamięci pomordowanych mieszkańców naszej dzielnicy. Uczennice klasy 4b przygotowały wiersz o bohaterstwie żołnierzy AK, a później złożyły kwiaty pod pomnikiem. „Nie da się nigdy wymazać z pamięci tamtych wspomnień. Choć tyle lat już minęło, niech pamięć wiecznie trwa O Bohaterach Podziemia, dawnych żołnierzach AK.”

Powiązane zdjęcia: