Piszemy listy dla walczących żołnierzy ukraińskich

Drodzy Przyjaciele, walczący za naszą wschodnią granicą. Wierzymy, że w końcu uda się Wam zwyciężyć i żyć w wolnym kraju. Prace zostały wykonane przez uczennice naszej szkoły i przesłane za pośrednictwem Stowarzyszenia Dajemy Radę do walczących żołnierzy.

Wizyta uczniów klas ósmych w Panteonie Górnośląskim w Katowicach

W dniu 3 marca 2023 roku nasi uczniowie odwiedzili nową instytucję kultury – Panteon Górnośląski. Wzięli udział w lekcji i warsztatach dotyczących tematu „Powrót części Górnego Śląska do macierzy”. W czasie zajęć mieli okazję poznać bliżej przełomowe wydarzenia, które doprowadziły do powrotu części Górnego Śląska do Rzeczypospolitej. Następnie zostali oprowadzeni po wystawie, prezentującej ostatnie sto lat historii Górnego Śląska, zapoznali się z życiem i osiągnięciami […]