Program Erasmus+ w naszej szkole – Goście z Rumunii

W dniach od 24 do 28 kwietnia 2023 r. nasza szkoła gości grupę uczniów i nauczycieli z Rumunii. Wizyta odbywa się w ramach projektu mobilności międzynarodowej uczniów Erasmus +. Równocześnie jest to okazja do ponownego spotkania przyjaciół ze Scoala Gimnaziala w Vulkan, u których gościliśmy we wrześniu ubiegłego roku.

Goście zostali powitani przez nas staropolskim zwyczajem: chlebem i solą. Otwarciem wydarzeń była uroczysta akademia, podczas której przybyłych przywitał pan Dyrektor Jakub Wiśniewski, zostały odśpiewane hymny państwowe Polski i Rumunii oraz został zaprezentowany bogaty program artystyczny. Uroczystość uświetniła wizyta wiceprezydenta miasta Sosnowca pana Zbigniewa Byszewskiego.

Zebrani mogli podziwiać występ chóru szkolnego, występ uczniów klasy II a i III b, którzy z impetem zatańczyli krakowiaka, Dominikę Cieślik, która zaśpiewała dla nas piękne utwory oraz grupę taneczną, prezentującą taniec do utworu „Nic dwa razy się nie zdarza”.

Nasi rumuńscy goście uraczyli widzów znakomitym wykonaniem narodowego tańca hora.

Przed nami kilka dni intensywnych zajęć, dzięki którym będziemy mogli wymienić się doświadczeniami i zawrzeć nowe znajomości.

Jolanta Cecherz

IMG_2914

Zdjęcie 1 z 161

Powiązane zdjęcia: