Międzynarodowa współpraca drużynowa

Czwartek 27 kwietnia br. poświęcony był tworzeniu wspólnych prac plastycznych oraz zajęciom sportowym.

W pierwszej części wspólnego dnia nasi uczniowie w parach z rumuńskimi koleżankami tworzyli prace plastyczne. Były to plakaty (z wykorzystaniem techniki 3D) obrazujące odwiedzone w środę miejsca m.in. miejskie przedsiębiorstwo gospodarki odpadami, Muzeum Śląskie ,las murckowski. Kolejne zajęcia – informatyczne – miały na celu tworzenie prac graficznych o podobnej tematyce jak plakaty ale z wykorzystaniem aplikacji Canva. Ciekawym doświadczeniem okazało się tworzenie słownika trójjęzycznego w aplikacji Genially. Wszystkie prace cyfrowe zostały udostępnione w aplikacji Wakelet.

Ostatnim punktem wspólnego dnia były zawody sportowe przygotowane przez Panie: Annę Korolow- Adamczyk i Małgorzatę Rejdych. Młodzież drużynowo zmagała się z różnorodnymi zadaniami składającymi się na fascynującą grę terenową. Zawodnicy musieli wykazać się nie tylko sprawnością fizyczną ale i intelektualną, ponieważ do rozwiązania były liczne zagadki logiczne. Finałową grą był mecz siatkówki. Sędziowie ogłosili remis – wszyscy są wygrani – nie tylko jako sportowcy ale także jako młodzi ludzie, przed którymi świat nie ma granic (w przenośni i dosłownie) co właśnie udowodniła wizyta rumuńskich uczniów w polskiej szkole.

Jolanta Cecherz

Powiązane zdjęcia: