Wycieczka do Bajki Pana Kleksa w Katowicach

W dniu 15.05. uczniowie klasy 4a wraz z nauczycielkami: panią Joanną Ocieczek i panią Karoliną Nocoń wzięli udział w wycieczce do Bajki Pana Kleksa w Katowicach. Na miejscu uczniów czekała ponad 4-godzinna przygoda bazująca na słynnej trylogii Jana Brzechwy, w trakcie której odbyło się zwiedzanie Bajki Pana Kleksa oraz Podwodnego Świata Królowej Aby, a także warsztaty naukowe. Zwiedzanie i zajęcia odbywały się pod okiem animatorów wcielających się w postaci Agnieszki i Adasia.

W pierwszej części przygody uczniowie mieli za zadanie odnaleźć ukryte na ekspozycji 3 magiczne przedmioty – guzik, kałamarz i szkatułkę. Zwiedzanie rozpoczęło się w Ostatnim Rezerwacie Przyrody, a dalej trasa przebiegała przez Krainę Szpaka Mateusza, gdzie uczniowie uleczyli chore sprzęty i otwierali szuflady z tajemnicami. Następnym przystankiem był podniebny Psi Raj, w którym należało pokonać tor przeszkód. W dalszej części zwiedzania uczniowie odwiedzili statek Apolinary Baj, a później czekała na nich Planeta Fantazja.

Następnie odbyły się warsztaty naukowe, w trakcie których uczniowie mieli okazję przyglądać się oraz wykonać samodzielnie chemiczne eksperymenty. Część trzecia zajęć odbywała się w Podwodnym Świecie Królowej Aby, w którym uczniowie poznali problem zaśmiecania obszarów morskich oraz ciekawostki związane z wodnymi stworzeniami. Zwiedzanie zakończyło się quizem, który łączył w sobie współzawodnictwo i współpracę.

W czasie wycieczki znalazł się również czas na zabawę przy stanowiskach z grami interaktywnymi, na zjeżdżalniach, torach przeszkód, w basenach z kulkami. Ekspozycja i zajęcia przeprowadzone w Bajce Pana Kleksa umożliwiły poszerzenie wiedzy dotyczącej między innymi ochrony środowiska i ekologii, kosmosu, wodnych stworzeń, a także pozytywnie wpłynęły na integrację uczniów, rozwijały współpracę, kreatywność i ciekawość świata.

Karolina Nocoń

20230515_081153

Zdjęcie 1 z 6

Powiązane zdjęcia: