Zielone Innowacje w naszej szkole

Interesujemy się ekologią i nie jest nam obojętny los Ziemi. Chcemy żeby nasza szkoła była bardziej eko. Przystąpiliśmy do konkursu  “Zielone Innowacje dla Szkół” zorganizowanego przez Wydział Kultury i Promocji Miasta oraz Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami w Sosnowcu. Celem konkursu jest zaktywizowanie młodzieży do podejmowania działań na rzecz ochrony środowiska i klimatu, a także rozwijanie kreatywności i wspieranie zielonych innowacji. Elementem przygotowań do realizacji pomysłu konkursowego było szkolenie dla drużyn, które zgłosiły się do konkursu, mające miejsce w  Urzędzie Miejskim 17 maja br. Udział wzięli uczniowie kl. 7a: Magda, Olga, Zosia, Zuzia i Jan.  Na spotkaniu otrzymaliśmy cenne informacje od działacza ekologicznego pana Kamila Szewczyka  a także od ekodoradcy pana Grzegorza Wierzbickiego. Grupa „EkoOstrowy” Ma już  pomysł na zielony projekt! Ale… jego realizacja będzie wymagała współpracy całej szkolnej społeczności. Pomożecie?!

Jolanta Cecherz