„Mamy tyle praw ile znamy. Nie znamy – nie mamy.”

ŚWIADOMY KONSUMENT – SILNY KONSUMENT

„Mamy tyle praw ile znamy. Nie znamy – nie mamy.”

30 maja 2023 roku klasa 8b gościła na lekcji WOS Miejskiego Rzecznika Konsumentów w Sosnowcu – panią Adriannę Peć.W tym roku mamy wiele nowych i ważnych dla konsumentów przepisów. Nowości dotyczą m.in. zakupów online, wyprzedaży i promocji, reklamacji wadliwych produktów oraz, co ważne dla seniorów – mamy koniec z umowami o kredyt i przyjmowaniem od razu zapłaty na pokazach handlowych i wycieczkach. Warto wiedzieć co się zmienia dla konsumentów i miłośników wyprzedaży!

Uczniowie bardzo aktywnie uczestniczyli w zajęciach a na zakończenie otrzymali broszury informacyjne „Reklamacje po nowemu, czyli co się zmieniło w prawie konsumenckich w 2023 r.”

Powiązane zdjęcia: