Światowe Dni Origami

Światowe Dni Origami obchodzone są w dniach od 24 października do 11 listopada, czyli w okresie pomiędzy Dniem Origami ustanowionym przez amerykańską organizację origami, a Dniem Origami obchodzonym w Japonii. Sztuka origami powstała w Chinach, jednak to właśnie w Japonii została rozwinięta i stanowi element wychowania dzieci w tym kraju. Sztuka ta polega na składaniu kartki papieru w kształt wyłącznie za pomocą zginania – bez cięć i klejenia. Wymaga ona cierpliwości oraz dokładności. Uczniowie naszej szkoły z okazji Światowych Dni Origami stworzyli prace origami według wybranych przez siebie instrukcji. Tym sposobem powstały między innymi: duchy, dynie, nietoperze, kwiaty, lisy, czy motyle. Wystawę prac można obejrzeć przy sali 38.

Karolina Nocoń

Powiązane zdjęcia: