Dzień Różnorodności Kulturowej

21 maja 2024 – Dzień Różnorodności Kulturowej 22 maja 2024 – Dzień Różnorodności Biologicznej Powszechna Deklaracja UNESCO o Różnorodności Kulturowej z listopada roku 2001 przypomina o podstawowych wartościach praw człowieka, uzmysławia nam, że godność człowieka to również poszanowanie kultury, sprawiedliwość, wolność oraz pokój. Nakłania mieszkańców i mieszkanki globu do wzajemnej pomocy i troski. To w oparciu o ten dokument ustanowiono 21 maja Dniem Różnorodności Kulturowej na rzecz Dialogu i Rozwoju. W naszej szkole dzień ten przebiega pod hasłem „Cały świat w naszej szkole”. Uczniowie klas 4-7 przygotowali gazetki szkolne o państwach unijnych. Uwzględnili charakterystyczne elementy kultury, architektury, przyrody czy kuchni. Na dalszym etapie uczniowie klasy 8, na podstawie informacji z gazetek przygotują quiz, w którym wezmą udział przedstawiciele klas. Dobrej zabawy J Dorota Adamczyk

Powiązane zdjęcia: