Nasi uczniowie laureatami XIX edycji konkursu EMILIADA

Miło nam poinformować o kolejnym sukcesie naszych ósmoklasistów. Uczennice i uczniowie: Magdalena de Costres, Anna Grygiel, Jan Liberda zostali laureatami XIX edycji międzyszkolnego konkursu EMILIADA. Organizatorem konkursu było II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. E. Plater w Sosnowcu.
Konkurs był jednoetapowy, ale obejmował zagadnienia z zakresu: biologii, chemii i geografii. Trzyosobowe drużyny rozwiązywały dwa rodzaje zadań z poszczególnych dyscyplin: jedno zadanie teoretyczne, drugie miało charakter zadania praktycznego. To duże osiągnięcie naszych uczennic i uczniów, które należy docenić, ponieważ w konkursie wzięła udział bardzo liczna grupa uczniów z wielu sosnowieckich podstawówek i nie tylko. Byli uczniowie ze szkół z Katowic, Czekadzi i Będzina. Nasi uczniowie znaleźli się w ścisłej czołówce wśród najlepszych, zajęli zaszczytne III miejsce. Zostali zaproszeni wraz z nauczycielem p. Joanną Piekarz na uroczystą galę rozdania nagród. Uczennicom i uczniom towarzyszyli również rodzice i bliskie im osoby.

Gratulujemy naszym laureatom, którzy zdobyli nagrodę w prestiżowym konkursie w jednym z najlepszych sosnowieckich liceów. Wasza wiedza i umiejętności oraz zaangażowanie zostały docenione. Jesteśmy z Was bardzo dumni i życzymy kolejnych sukcesów w przyszłości!

Joanna Piekarz

Powiązane zdjęcia: