Wycieczka klas drugich

To był słoneczny, intensywny i wspaniały dzień! 28 maja 2024 r. uczniowie klas: 2a i 2b wzięli udział w wyjeździe do Żarek. W Manufakturze Słodyczy „HokusPokuss” dzieci własnoręcznie wykonały lizaki. Mogły również zrobić słodkie zakupy w firmowym sklepiku. Kolejne warsztaty rękodzieła odbyły się w Pracowni Etnograficznej mieszczącej się w starej stodole. Sówki z sianka wyszły przepięknie! Następny etap wycieczki miał miejsce w Interaktywnym Muzeum Rzemiosł Dawnych zlokalizowanym w Starym Młynie. Uczniowie zdobyli wiele informacji na temat dawnych zawodów, mielili mąkę, wędrowali po szklanym tarasie. Zwieńczeniem wyprawy była wizyta w restauracji i samodzielne wykonanie oraz degustacja pizzy! Wszyscy byli baaardzo zadowoleni. Ten dzień na długo zostanie w naszej pamięci. A kto jeszcze nie był – niech odwiedzi Żarki – naprawdę warto!

Beata Piątek

Powiązane zdjęcia: