Festyn Rodzinny 2024

W sobotę, 8 czerwca, we współpracy z rodzicami naszych uczniów po raz kolejny zorganizowaliśmy Festyn Rodzinny.
Był to dzień pełen atrakcji a wśród nich: zaplatanie warkoczyków i robienie tatuaży, loteria, konkurencja interdyscyplinarna oraz konkurencje sportowe, warsztaty malowania kamieni, stoisko z wata cukrową oraz słodka kawiarenka, a na godnych czekał grill z kiełbaskami. Pod namiotem zorganizowanym przez Instytut Inżynierii Materiałowej Uniwersytetu Śląskiego pracownicy naukowi zabrali nas na spotkanie z inżynierią materiałową, przybliżyli , co to jest struktura materiału i jakie ma znaczenie w praktyce. a dla lubiących zabawy w kosmos, pokazali jak ze zwykłych materiałów można zbudować swoją rakietę i ją wystrzelić. Uczniowie oraz ich opiekunowie mogli wykonywać różne eksperymenty.
Przedstawicielka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach razem z „Kostkiem” udzielała rodzicom i dzieciom informacji jak zadbać o kręgosłup i utrzymać prawidłową postawę ciała. Rozmowy były kontynuacją działań w ramach programu profilaktycznego “Mój zdrowy kręgosłup” prowadzonych przy udziale Regionalnego Ośrodka Metodyczno-Edukacyjnego METIS w Katowicach.
Swoje stanowisko rozstawili przedstawiciele szkoły pływania Neptun tu można było porozmawiać o zaletach uprawiania pływania w sposób wyczynowy jak i zasięgnąć rady w jaki sposób bezpiecznie rozpocząć przygodę z nauką pływania.
Przedstawicielka szkoły Profi-lingua zachęcała zarówno młodszych jak i starszych uczestników do nauki języka angielskiego.  
Miedzy uczestnikami konkurencji sportowych pojawiła się maskotka klubu Zagłębie Sosnowiec – Wilczek, z którym można było zrobić sobie zdjęcie.
Całość spotkania dopełniły występy artystyczne i wokalne uczniów naszej szkoły.
Na koniec festynu podsumowano wyniki i wręczono nagrody za udziału w konkursach organizowanych podczas festynu, a były to konkurs interdyscyplinarny, indywidualne konkursy sportowe dla dzieci: rzut do kosza, strzał do bramki, bieg w kapciach, wyścig wodny oraz konkurencje zorganizowane dla par – rodzic-dziecko. Na zakończenie na wszystkich czekała wielka niespodzianka – festiwal kolorów.
Tradycyjnie, jak co roku odwiedzili nas przedstawiciele władz; Prezydent miasta Arkadiusz Chęciński oraz Poseł na Sejm Mateusz Bochenek, mieliśmy też okazję gościć Michała Wcisło Zastępcę Prezydenta Miasta oraz przedstawicielkę Rady Miasta Małgorzatę Pogoda-Mendakiewicz.
Dziękujemy serdecznie wszystkim rodzicom i nauczycielom zaangażowanym w organizację wydarzenia oraz prowadzącym festyn Panu Tomaszowi i Pani Agnieszce.

Powiązane zdjęcia: