Aktywna Tablica 2019

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie aktywna-tablica-1024x550.jpg

Nasz wniosek uzyskał aprobatę Wojewody Śląskiego i znaleźliśmy się wśród szkół zakwalifikowanych do Rządowego Programu “Aktywna Tablica”. Dzięki wsparciu finansowemu, w wysokości 14 tys. złotych nasza szkoła wzbogaciła swoją bazę dydaktyczną o 1 tablicę multimedialną i 2 ekrany dotykowe.

Od września 2019 r., w ramach rządowego programu Aktywna tablica, w salach nr 37, 38 i 42 obok tradycyjnych tablic, pojawiły się nowoczesne ekrany dotykowe i tablica multimedialna. Urządzenia te stwarzają ogromne możliwości zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli. Dzięki nim nauka staje się ciekawsza i przyjemniejsza. Korzystanie tablic i ekranów jest niezwykle proste, a przy tym pełne radości i zabawy. Powierzchnie tablic i ekranów są czułe na dotyk, dzięki temu osoba stojąca przy tablicy (ekranie) ma możliwość obsługiwania komputera, uruchomiania dowolnych programów. Wygląda to tak, jak byśmy pracowali na bardzo dużym tablecie. Wyjątkową właściwością tablic i ekranów dotykowych jest możliwość przygotowania dla uczniów ćwiczeń interaktywnych. Pozwalają one uczniom wchodzić w fizyczne interakcje z wyświetlanym na powierzchni tablicy (ekranu) materiałem poprzez przesuwanie liter, cyfr, słów, obrazów za pomocą swoich rąk lub specjalnych wskaźników. Korzyści ze stosowania tych urządzeń w procesie dydaktycznym są ogromne. Oddziałują na wiele zmysłów, przez co pozwalają na szybkie i efektywne uczenie się.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close