„Dzieci w wirtualnej sieci”, „Nastolatki w wirtualnym tunelu”, poradniki przygotowane przez Fundację Edukacji Zdrowotnej i Psychoterapii

„Drodzy Rodzice,

wirtualny świat tak dalece zawładnął naszą codziennością, że przestaliśmy wyobrażać sobie życie bez wysyłania smsów, robienia zakupów przez Internet, gotowania z przepisu na ekranie smartfona czy sprawdzania najszybszej trasy dotarcia do celu. Cyfrowa przestrzeń coraz bardziej wciąga również nasze dzieci, które zafascynowane światem mediów społecznościowych, gier i filmów, a także postawione przed koniecznością nauki zdalnej, spędzają przed ekranami coraz więcej czasu.(…)

Od wielu lat ostrzegamy przed skutkami nadmiernego przywiązania dzieci do smartfona czy komputera. Większość ludzi widzi problem, ale pojawiają się i takie argumenty: „Taki dziś jest świat”, „Zakaz nic nie da, i tak będą to robić, tyle że po kryjomu” albo „Nie można ograniczać dzieciom dostępu do wirtualnego świata, bo nie dadzą sobie rady w życiu i będą zacofane”. Brzmi to rozsądnie, jednak czy jednak ktokolwiek użyłby podobnej argumentacji, gdyby chodziło o kokainę? (…)”

Razem z Kuratorium Oświaty w Katowicach zapraszamy do zapoznania się z broszurami

Dzieci w wirtualnej sieci”, i „Nastolatki w wirtualnym tunelu”.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close