Projekty eTwinning

eTwinning Creative Penpals

Klasa VII C przystąpiła do projektu eTwinning Creative Penpals razem z 25 hiszpańskimi uczniami Escola Cossetania z miejscowości Vilanova i la Geltrú.Celem projektu jest nawiązanie międzynarodowych przyjaźni, rozwój kompetencji kluczowych w zakresie wielojęzyczności oraz świadomości i ekspresji kulturalnej. Pierwszym krokiem we współpracy było wysłanie odręcznie napisanych listów opisujących życie codzienne uczniów, ich pasje oraz najbliższe otoczenie. Z niecierpliwością czekamy na odpowiedź ze strony naszych hiszpańskich przyjaciół!

Recycling Will Be Awesome

Klasa 2B przystąpiła do projektu Recycling Will Be Awesome razem ze szkołą podstawową w Eskil (Turcja) oraz Viveiro (Hiszpania). Głównym celem przedsięwzięcia jest zwiększenie motywacji uczniów do nauki języka angielskiego, promocja recyklingu oraz uwrażliwienie uczniów na problemy związane z zanieczyszczeniem środowiska. W ramach działań dzieci poznają słownictwo angielskie dotyczące przyrody i ekologii, a także wymieniają się pomysłami na ponowne użycie niepotrzebnych rzeczy