From head of Europe to toes … These are our volcanoes!

W drugim półroczu roku szkolnego 2020/21 klasa II A zrealizowała projekt eTwinning From head of Europe to toes … These are our volcanoes!. Pracując ze szkołami z Grecji, Rumunii, Hiszpanii, Islandii oraz Turcji, uczniowie stworzyli logo projektu, przygotowali prace plastyczne różnych rodzajów wulkanów, zamieścili na Padlecie intrygujące ich pytania oraz ciekawostki dotyczące wulkanów w Europie. Obejrzeli film edukacyjny dotyczący budowy wulkanu oraz jego erupcji, a także poznali w języku angielskim najważniejsze informacje o znanych wulkanach. Obejrzeli prezentację o wygasłych wulkanach Polski oraz odbyli z pozostałymi szkołami dwa spotkania online – tematem pierwszego było poznanie się uczniów oraz udzielanie odpowiedzi na proste pytania dotyczące imienia, wieku, szkoły oraz zainteresowań dzieci. Na drugim spotkaniu uczniowie prezentowali przygotowane uprzednio wulkany oraz przeprowadzali eksperyment chemiczny z użyciem octu i sody – wybuch wulkanu. Opiekunem projektu była Katarzyna Imielska.