Posiłek w szkole i w domu 2021.

Wieloletni rządowy program „Posiłek w szkole i w domu” na lata 2019–2023.

III.3. MODUŁ ORGANIZACJI STOŁÓWEK ORAZ MIEJSC SPOŻYWANIA POSIŁKÓW W SZKOŁACH
Moduł dotyczy wzmocnienia opiekuńczej funkcji szkoły poprzez tworzenie warunków umożliwiających spożywanie przez uczniów posiłku w trakcie pobytu w szkole.

W ramach projektu podęliśmy działania mające na celu doposażenie i poprawę standardu funkcjonowania stołówki, kuchni i jadalni. Z pozyskanych środków zakupiliśmy wyposażenie kuchni, między innymi: stoły produkcyjne ze stali nierdzewnej, zlewozmywak z instalacją zimnej i ciepłej wody, zestawy garnków i innych naczyń kuchennych, chłodziarkę, piec konwekcyjno-parowy, robot kuchenny wieloczynnościowy i taboret gazowy. Z dotacji dokonaliśmy również doposażenia jadalni w stoły i krzesła umożliwiające uczniom wygodne spożywanie posiłków.

Koszt realizacji projektu 100 000 zł. pokryty został z uzyskanej dotacji rządowej w wysokości 80000 zł. oraz 20000 zł. wkładu własnego gminy Sosnowiec.

Oprócz zakupu nowych sprzętów i wyposażenia w ramach realizacji projektu wyremontowaliśmy pomieszczenie kuchni i jadalni. Materiały do remontu zapewnili nam Rodzice naszych uczniów a wszystkie prace remontowe wykonane zostały przez pracowników szkoły.