ŚWIETLICA SZKOLNA

Świetlica szkolna to miejsce, w którym uczniowie mogą rozwijać swoje zainteresowania i zdolności, mają możliwość zrelaksowania się, zjedzenia posiłku, odrobienia zadania domowego, swobodnej zabawy z innymi dziećmi nie tylko w sali świetlicowej, ale również na świeżym powietrzu. Jest  przestrzenią, w której dzieci mogą działać w sposób twórczy, zdobywać nowe umiejętności i kompetencje, poszerzać swoją wiedzę oraz integrować się z rówieśnikami.

Rodzaje zajęć na świetlicy szkolnej:

• zajęcia plastyczno-techniczne (rysowanie, malowanie, wycinanie, wydzieranie, wyklejanki, orgiami)
  • zajęcia rozwijające aktywność twórczą
  • zajęcia rozwijające aktywność umysłową (krzyżówki, zagadki logiczne, tekstowe, gry i zabawy dydaktyczne i edukacyjne)
  • gry i zabawy ruchowe

Świetlica szkolna otwarta jest od poniedziałku do piątku

w godzinach od 6.30 do 16.15.

Do świetlicy mogą uczęszczać na wniosek rodziców/opiekunów prawnych uczniowie, którzy  przychodzą na lekcję wcześniej oraz ci pozostający dłużej w szkole z uwagi na:

• pracę zawodową rodziców,
  • organizację dojazdu ucznia do szkoły,
  • inne okoliczności wymagające objęcia dziecka opieką świetlicową.