Tydzień Edukacji Globalnej

Tydzień Edukacji Globalnej (TEG) to coroczna międzynarodowa akcja edukacyjna organizowana w celu zwrócenia uwagi Europejczyków na problemy o charakterze globalnym. TEG odbywa się w listopadzie, pod patronatem Europejskiego Centrum na Rzecz Współzależności i Solidarności Światowej (Centrum Północ-Południe) Rady Europy. Różnego rodzaju akcje edukacyjne organizowane są przez szkoły, studenckie koła naukowe, biblioteki, organizacje pozarządowe i różnego rodzaju instytucje. W br. nasza szkoła wzięła aktywny udział w tym wydarzeniu.

Na zajęciach wychowawczych i przedmiotowych uczniowie zapoznali się z celami zrównoważonego rozwoju, oglądali filmy, rysowali plakaty, pisali hasła.

Uczniowie klasy 8, którzy uczestniczą w zajęciach Klubu Dobrej Rozmowy, wzięli udział w Wirtualnym Festiwalu TEG.  w którym drużyny z różnych miejscowości z całej Polski uczestniczyły we wspólnej zabawie online. Festiwal składał się z 6 zadań, mających na celu zwrócenie uwagi młodzieży na kluczowe wyzwania globalne współczesnego świata, takie jak zmiana klimatu, migracje i równość płci.

Powiązane zdjęcia:

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close