Sławne portrety w obiektywie kl. 7a

Klasa 7a po raz kolejny zaprezentowała swoje twórcze talenty. Tematem naszych klasowych zajęć była fotografia przedstawiająca „żywy obraz” czyli scenę odzwierciedlającą jeden z wybranych obrazów malarskich. Poprzez mimikę, ubiór, fryzurę i dobór odpowiednich rekwizytów ukazana została postać uwidoczniona na znanym obrazie. W obiektyw dostały się następujące dzieła malarskie: Dziewczyna z perłą – autor: Jan Vermeer rok powstania 1665, w tej roli Magda Żydówka z pomarańczami- autor: Aleksander Gierymski, rok powstania 1881, w tej roli Zuzia Dama z gronostajem (zwyczajowo: Dama z łasiczką) autor: Leonardo da Vinci, rok powstania: 1489 roku, w tej roli Olga Portret młodego mężczyzny – autor greckiego El Greco. Powstanie ok XVII w.

Tworzenie takich obrazów to wspaniała zabawa. Może sami spróbujecie? Czekamy na Wasze prace 😊