Apteczka pierwszej pomocy emocjonalnej

Umysł ludzki jest niczym ogród: jeśli chcemy, żeby rosły w nim piękne kwiaty, musimy najpierw go wyplewić. (…) Powinniśmy także sporządzić listę wszystkich naszych talentów i cech pozytywnych. Kwiaty nie będą potrzebowały wiele czasu, aby zakiełkować. Staniemy się bardziej świadomi naszych własnych dobrych cech i uzdolnień.

John Powell SJ Twoje szczęście jest w tobie

Klasa 6a bieżącym w tym roku szkolnym realizuje program:

APTECZKA PIERWSZEJ POMOCY EMOCJONALNEJ .

To program profilaktyki uniwersalnej i promocji zdrowia.

Gdy coś nam dolega sięgamy do apteczki pierwszej pomocy medycznej. A jak możemy pomóc sobie lub komuś, kto czuje się zraniony, czy przeżywa trudne momenty?

Podczas spotkań zastanawiamy się, co jest ważne dla zdrowia emocjonalnego i dobrego funkcjonowania. Poprzez budowanie pozytywnych przekonań, wiary w siebie i zrozumienia dla innych uczymy się optymizmu i radzenia sobie z przeciwnościami, stresem i trudnościami.

Projekt realizuje wychowawca kl. 6a Jolanta Cecherz

Powiązane zdjęcia:

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close