Rekrutacja do klasy 1 w roku szkolnym 2022/23

Szanowni Rodzice! Zapraszamy do zapisu dziecka do klasy pierwszej naszej szkoły.

Składanie wniosków możliwe jest tylko poprzez elektroniczny serwis rekrutacyjny
od 1 marca 2022 r.  do dnia 18 marca 2022 r. do godz. 15.00.

W przypadku zamieszkania dziecka w obwodzie szkoły i wyboru przez rodziców Szkoły Podstawowej nr 33 w Sosnowcu, po wypełnieniu formularza w systemie rekrutacji zostanie wygenerowane Zgłoszenie dziecka do pierwszej klasy szkoły podstawowej na rok szkolny 2022/2023. Zgłoszenie należy wydrukować i dostarczyć do sekretariatu szkoły w terminie do 18.03.2022 roku do godz. 15.00. Złożenie zgłoszenia we wskazanym terminie gwarantuje zakwalifikowanie dziecka do klasy 1 Szkoły Podstawowej nr 33 w Sosnowcu.

Dzieci zamieszkałe poza obwodem Szkoły mogą być przyjęte do klasy 1, na wniosek rodziców po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego, jeżeli szkoła nadal dysponuje wolnymi miejscami.
W przypadku zamieszkania poza obwodem szkoły, po wypełnieniu przez rodziców formularza w systemie rekrutacyjnym wygeneruje się Wniosek o przyjęcie dziecka do szkoły podstawowej na rok szkoły 2022/2023. Wniosek ten należy wydrukować, podpisać i złożyć wraz w wymaganymi dokumentami w terminie do 18.03.2022 roku do godz. 15.00 do sekretariatu Szkoły Podstawowej nr 33 w Sosnowcu wskazanej we wniosku jako szkoła pierwszego wyboru. Po złożeniu wniosku dziecko weźmie udział w postępowaniu rekrutacyjnym na wolne miejsca pozostałe po zakwalifikowaniu dzieci z obwodu szkoły, w którym brane pod uwagę są kryteria określone przez organ prowadzący szkołę. W przypadku niezakwalifikowania dziecka do szkoły z powodu braku wolnych miejsc, dziecko będzie miało zapewnione miejsce w szkole obwodowej zgodnie z miejscem zamieszkania.
Rodzice, którzy nie mają dostępu do Internetu oraz rodzice dzieci nie posiadających numeru PESEL mogą zwrócić się o pomoc do Szkoły , w celu elektronicznego wypełnienia wniosku.
W przypadku pytań prosimy o kontakt telefoniczny z sekretariatem szkoły w godz. 8.00 – 15.00.

Terminy przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego, w tym terminy składania dokumentów, w roku szkolnym 2022/2023 do klas I: publicznych szkół podstawowych ogólnodostępnych, w tym oddziałów sportowych w publicznych szkołach podstawowych ogólnodostępnych; publicznych szkół podstawowych sportowych i mistrzostwa sportowego, dla których Miasto Sosnowiec jest organem prowadzącym

L.p.

Czynności rekrutacyjne

w  postępowaniu rekrutacyjnym

Termin w postępowaniu
uzupełniającym

1.

01.03.2022 r. – 18.03.2022 r.

do godz.15.00

01.06.2022 r. – 07.06.2022 r.

do godz.15.00

2.

Opublikowanie listy kandydatów zakwalifikowanych i  kandydatów niezakwalifikowanych

25.03.2022 r. do godz. 12.00

13.06.2022 r:

3.

Potwierdzenie przez rodzica kandydata woli przyjęcia w postaci pisemnego oświadczenia

do 31.03.2022 r.

do 17.06.2022 r.

4.

Opublikowanie listy kandydatów
przyjętych i kandydatów nieprzyjętych

01.04.2022 r.

do godz. 12.00

20.06.2022 r.

do godz. 12.00

Kryteria przyjęć w postępowaniu rekrutacyjnym w roku szkolnym 2022/2023 do klas 1 publicznych szkół podstawowych dla których ustalono obwód i dla których organem prowadzącym jest Miasto Sosnowiec.

L.p.

Nazwa kryterium

Liczba punktów

Dokument
potwierdzający spełnienie kryterium

Kandydat uczęszczać będzie
do tej samej, wybranej przez rodziców/opiekunów prawnych szkoły, w której rodzeństwo kandydata kontynuuje
naukę

10 pkt

Kandydat, którego
rodzice/opiekunowie prawni albo rodzic/opiekun prawny mieszkają/a na terenie
gminy Sosnowiec i rozliczają/a podatek dochodowy od osób fizycznych w urzędzie skarbowym w Sosnowcu

5 pkt

w przypadku
jednego rodzica/prawnego opiekuna
spełniającego to kryterium

pkt

w przypadku obojga rodziców/prawnych opiekunów spełniających to kryterium

Kandydat wychowuje się

w rodzinie niepełnej
(rodzic samotnie wychowujący dziecko) i/lub wielodzietnej (rodzina
posiadająca minimum troje dzieci)

w przypadku kandydata wychowującego się w rodzinie
niepełnej lub wielodzietnej

w przypadku kandydata wychowującego się w rodzinie
niepełnej i wielodzietnej

Oświadczenie rodzica/opiekuna prawnego

Szkoła na liście preferencji we wniosku
rekrutacyjnym została wskazana na pierwszym miejscu

Na podstawie wniosku rekrutacyjnego
rodzica/opiekuna prawnego

Kandydat ubiega się o przejęcie do szkoły, w której realizuje
obowiązek rocznego przygotowania przedszkolnego.

10 pkt

Oświadczenie rodzica/opiekuna prawnego

Uchwała nr 808/LVIII/2018 Rady Miejskiej w Sosnowcu z dnia 30 stycznia 2018 r. w sprawie określenia kryteriów rekrutacji wraz z liczbą punktów oraz dokumentami niezbędnymi do potwierdzenia spełnienia tych kryteriów w postępowaniu rekrutacyjnym do publicznych przedszkoli i klas I szkół podstawowych w Sosnowcu.