Przed nami 32 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Tradycyjnie przedstawiciele naszej szkoły włączają się aktywnie w działania WOŚP.  W niedzielę 28 stycznia 2024 r. uczniowie naszej szkoły będą kwestować na ulicach Ostrów i Kazimierza Górniczego.  W tym roku  WOŚP gra pod hasłem: „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!”.  Mottem zbiórki jest „Tu wszystko gra OK!”

Wielu ludzi wciąż zmaga się ze skutkami lub powikłaniami zakażenia wirusem  SARS-CoV-2 . Powikłania po COVID w dużej mierze dotyczą  układu oddechowego. Chodzi przede wszystkim o tych pacjentów, u których przebieg choroby był stosunkowo ciężki i wiązał się z ostrą niewydolnością oddechową. Powrót do pełnego zdrowia zajmuje czasem wiele  miesięcy.

32. Finał WOŚP dedykowany będzie zakupowi sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych.

Zapraszamy wszystkich do wsparcia tej akcji.

J. Cecherz