Dzień Dobrej Wiadomości

8 września w naszej szkole obchodziliśmy „Dzień Dobrej Wiadomości”. Uczniowie przygotowali „dobre wiadomości”, które zostały wywieszone na gazetce szkolnej. A może już tak na co dzień będziemy obdarzać się dobrym słowem? Jak sama nazwa wskazuje, Dzień Dobrej Wiadomości to bardzo pozytywnie nastrajające święto. Obchodzone jest w Polsce, a jego pomysł zrodził się w środowisku artystyczno-literackim. Święto ustanowiono w 2001 roku. W zamierzeniu dzień ten ma być swego rodzaju kontrastem dla reszty dni w roku, kiedy społeczeństwo jest bombardowane negatywnymi i niepokojącymi wiadomościami, czy to z kraju czy z zagranicy. Aby upamiętnić wszystkie pozytywne myśli i działania tego dnia stworzona została również Księga Dobrej Wiadomości (jej inna nazwa to Księga Tysiąclecia), w której liderzy polityczni, celebryci i znane ikony współczesnego świata notują pozytywne wypowiedzi. Mają być to przesłania, które będą inspiracją dla przyszłych pokoleń.

Powiązane zdjęcia: