Pierwszy dzień pobytu w Vulcanie

Pierwszy dzień naszego pobytu w Vulcanie rozpoczął się pobudką o godz. 7 rano. Po smacznym śniadaniu pojechaliśmy do oddalonej o 5 km. szkoły, gdzie z niecierpliwością oczekiwali nas nasi rumuńscy rówieśnicy oraz ich nauczyciele wraz z dyrekcją . Powitano nas domowym chlebem i solą po czym zaproszono na salę gimnastyczną. Spotkanie miało bardzo oficjalny charakter: wzięła w nim udział pani burmistrz miasta a także odegrano hymny państwowe obu krajów.

Gospodarze pokazali nam swój ludowy taniec, a następnie wzruszający występ solowy w wykonaniu naszej rumuńskiej koleżanki Larisy. W ramach rewanżu zaprezentowaliśmy nasz narodowy taniec – polonez. Po części oficjalnej pod okiem nauczycieli zarówno my jak i uczniowie goszczącej nas szkoły, przedstawiliśmy prezentacje o nas, naszych krajach oraz faunie i florze. W popołudniowej części zajęć współpracując w międzynarodowych grupach, stworzyliśmy plakaty promujące oba państwa oraz przygotowaliśmy dla siebie nawzajem quizy geograficzne w aplikacji Kahoot! Wszystkie spotkania przeprowadzone były w języku angielskim.

Atmosfera była uroczysta, a nas potraktowano jak VIP-ów.

Dzisiejszy dzień były pełen wrażeń. Nasi rówieśnicy okazali się bardzo sympatyczni. Mamy nadzieję, że jutrzejszy dzień będzie równie interesujący.

Opracowali: Julia i Piotr

Powiązane zdjęcia: