KRONIK@, czyli Krajowe Repozytorium Obiektów Nauki i Kultury, pozwala na zebranie i udostępnianie w jednym miejscu zasobów polskiego dziedzictwa narodowego z zakresu nauki, kultury oraz administracji. Repozytorium i platforma, która integruje dotychczas istniejące zbiory oraz wprowadza jednolite standardy zarządzania cyfrowymi danymi, pozwalają zabezpieczyć cenne zasoby przed zniszczeniem bądź zaginięciem i zapewnić im bezpieczeństwo. KRONIK@ to multiwyszukiwarka państwowych zasobów, z których można w prosty sposób tworzyć własne zbiory czy kolekcje oraz dowolnie wykorzystywać je w swoich pracach.
adres do strony: https://kronika.gov.pl/

Użytkownicy portalu mają do dyspozycji ponad 15 milionów obiektów pogrupowanych w ramach 64 kategorii tematycznych, w tym m.in.:

  • książki,
  • czasopisma,
  • fotografie,
  • grafiki i rysunki,
  • zbiory muzealne,
  • zbiory archiwalne.

Powiązane zdjęcia: